تماس با لانر هلدینگ

آزمون ECL

اخذ آزمون ECL

صفحه اصلی > اقامت > آزمون ECL
درخواست مشاوره رایگان

آزمون ECLآزمون ECL یک آزمون زبان آلمانی معتبر و مورد قبول دانشگاه‌ها و سفارت آلمان است که در کشور یران نیز برگزار می‌شود. اگر شما هم قصد مهاجرت دارید، نیاز به یک آزمون زبان منسجم، معتبر و استاندارد خواهید داشت که بتوانید با شرکت کردن در آن، اهداف خود را میسر سازید. در سال 1992 یک گروه متشکل از اعضای اتحادیه اروپا با کمک LINGUA و ERASMUS یک آزمون زبان واحد برای سنجش زبان‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا طراحی کردند؛ هدف آن‌ها از طراحی آزمون ECL، ارزیابی و سنجش زبان‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا با معیارها و ضوابط یکسان بود.

هم اکنون، آزمون ECL در کشور اصلی هر کدام از زبان‌ها، با مسئولیت یک دانشگاه معتبر آن کشور طراحی و سنجیده می‌شود. همانطور که گفته شد، معیارهای سنجش درآزمون ECL در تمام زبان‌های ارائه شده یکسان است و زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، لهستانی، رومینیایی، بلغاری، روسی، اسپانیایی، عبری، صربی، اسلواکی، کرواتی و چکی را ساپورت می‌کند.

این آزمون در سطح‌های A2 تا C1 خدمات ارائه می‌دهد که شامل بخش‌های لیسنینگ (شنیداری)، رایتینگ (نوشتاری)، اسپیکینگ (مکالمه) و ریدینگ (درک مطلب) می‌شود. شما برای قبولی در هر سطح و هر بخش، باید آمادگی لازم را داشته باشید تا بتوانید نمره قبولی را در این آزمون کسب کنید. در ادامه به معرفی هر بخش و مهارت‌های مورد نیاز شما برای قبولی در هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.
 

اعتبار آزمون ECL

آزمون ECL قابل اطمینان، معتبر، مورد قبول سفارت و همچنین دانشگاه‌های آلمان است و در 25 کشور دنیا برگزار می‌شود. این آزمون تاییدیه‌های FLAD  ALTE، ALTE Q241،ALTE Q239  را هم دارد. به علاوه، مدت اعتبار آزمون ECL مادام العمر است.
 

شرایط برگزاری آزمون ECL

از حداقل 10 روز قبل از زمان برگزاری آزمون، متقاضیان می‌توانند به صفحه شخصی خود در سایت مراجعه کرده و اطلاعاتی از قبیل مکان و زمان برگزاری آزمون، شاره شناسایی و دیگر اطلاعات باخبر شوند. شما در این صفحه می‌توانید قوانین، موارد ممنوعه آزمون، مهارت‌های سنجیده شده در آزمون، لوازمی که مجاز به استفاده از آن‌‌ها هستید و ... را بیابید.
 

دریافت مشاوره آزمون زبان آلمانی ECL

چنانچه علاقمند به ثبت نام در آزمون زبان آلمانی ECL هستید یا در رابطه با ثبت نام آزمون ecl، هزینه آزمون ecl یا منابع آزمون ecl سوالی دارید، می‌توانید از این قسمت، فرم مشخصات اولیه خود را تکمیل نمایید تا مشاورین تخصصی آزمون با شما تماس گرفته و در خصوص ثبت نام در این آزمون راهنماییتان کنند.
توجه!
مجموعه ویزالانر نمایندگی و مرکز برگزاری آزمون ECl نمی‌باشد و فرم مذکور را صرفا جهت کمک گرفتن از مشاورین مرکز برگزاری آزمون و آگاهی بخشی در مورد ثبت نام شما در این آزمون فراهم کرده است.


بنر ecl

نحوه ارزیابی و نمره دهی آزمون ECL 

به طور کلی، آزمون ECL به 3 مدل برگذار می‌شود:
1- فقط کتبی
2- فقط شفاهی
3- ترکیبی (هم کتبی هم شفاهی)
به این معنا که ممکن است شخصی بخواهد فقط  در بخش کتبی شرکت کند یا فقط در بخش شفاهی؛ یا اینکه تصمیم داشته باشد آزمون ترکیبی و کامل را بدهد که هم شامل بخش شفاهی می‌شود هم کتبی.
درواقع در آزمون ECL، مهارت‌ های Writing و Reading در یک گروه (بخش کتبی) و مهارت‌های Speaking و Listening در یک گروه دیگر (بخش شفاهی) قرار می‌گیرند. اگر شما در یکی از مهارت‌ها موفق به اخذ نمره قبولی نشوید، باید دوباره در آزمون هردو مهارت آن گروه شرکت کنید. به عنوان مثال اگر حداقل نمره قبولی در مهارت Listening را کسب نکرده‌اید، باید آزمون دو مهارت Speaking و Listening را بدهید.
نحوه نمره دهی آزمون های (فقط) کتبی و (فقط) شفاهی: اگر داوطلب بخواهد فقط در بخش کتبی یا بخش شفاهی شرکت کند، باید نمره‌ی وی در هر مهارت بخش مورد نظر (یا هر تایل) حداقل 40، و میانگین آن دو مهارت حداقل 60 شود. به عنوان مثال، اگر شخصی تصمیم داشته باشد فقط در بخش شفاهی شرکت کند، باید نمره‌ی هر کدام از مهارت‌های Speaking و Listening او حداقل 40 شود و میانگین این دو مهارت حداقل 60 شود.
نحوه نمره دهی آزمون‌های ترکیبی: در صورتی که داوطلب تصمیم داشته باشد آزمون ترکیبی و کامل را بدهد، باید نمره هر مهارت او حداقل 40، و نمره میانگین هر 4 مهارت او حداقل 60 شود.
نکته: در آزمون ECL، هر مهارت 25 نمره دارد. همچنین، دو نفر ارزیابی کننده، پاسخ‌های شما را بررسی و ارزیابی می‌کنند.

 

سطوح مختلف آزمون ECL

همانطور که گفتیم، این آزمون در 4 سطح برگزار می‌شود. برای موفق شدن در هر کدام از این سطح‌ها باید تا حد مشخصی دانش لازم را داشته باشید. در ادامه به معرفی این سطوح می‌پردازیم.
 

سطح A2

برای موفق شدن در این سطح، داوطلب باید بتواند متون ساده و تقریبا کوتاه را بفهمد و از کلمات و اصطلاحات بین المللی آگاه باشد. باید قادر باشد درباره موقعیت‌های متفاوت متون کوتاه بنویسد و سوال طرح کند. شخص باید توانایی فهمیدن صحبت‌های ساده و صحبت کردن در حد جملات کوتاه را داشته باشد.
 

سطح B1

سطح آزمون زبان آلمانی B1 پیشفرته تر از سطح قبلی است. در این سطح از داوطلب انتظار می‌رود جزئیات مهم متون را درک کند، تجربیات خود و رویدادهای مهم را بنویسد و نکات مهم مکالمات را درک کند. همچنین مهم است که قادر باشد بدون آمادگی قبلی در مکالمات روزمره شرکت کند.
 

سطح B2

داوطلب آزمون زبان آلمانی B2 باید بتواند متون با موضوعات پپیچیده را درک کند، عبارات منطقی و استدلالی بدون غلط بنویسد و مکالمات افراد بومی کشور آلمان را متوجه شود. همچنین، باید دایره لغات خوبی داشته باشد و بتواند با زبانی روان صحبت کند.
 

سطح C1

داوطلب آزمون زبان آلمانی C1 در این سطح قادر خواهد بود متون پیچیده و سخت را متوجه شود و حتی متن‌های منسجم استدلالی بنویسد؛ به سخنرانی‌ها یا مکالمات افراد بومی گوش دهد و کاملا متوجه سخنان آن‌ها شود. همچنین، می‌تواند به طور موثر و روان از ساختارهای زبانی و اصطلاحات محاوره‌ای استفاده کرده و صحبت کند.

آزمون ECL

 

بخش‌های آزمون ECL

همانطور که قبل‌تر نیز اشاره شد، آزمون ECL آلمانی شامل 4 بخش است که در هر کدام یکی از مهارت‌های زبانی شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در ادامه به مرور و معرفی هر کدام از این مهارت‌ها می‌پردازیم.

 

درک مطلب (Reading)

بخش درک مطلب در آزمون ECL شامل 2 قسمت است که هر کدام 10 سوال دارند. یعنی مجموعا بخش درک مطلب 20 سوال خواهد داشت که هر کدام از آن‌ها دارای 1.25 نمره هستند. در این بخش متنی به همراه چند سال در اختیار شما قرار خواهد گرفت. ترتیب سوالات، کاملا مطابق با ترتیب اطلاعات داده شده در متن است. بهتر است بدانید که بخش درک مطلب آزمون ECL از بقیه آزمون‌های زبان آلمانی کوتاه‌تر است.

بسته به سطح آزمونتان، شما 35 الی 45 دقیقه فرصت دارید متن را بخوانید و به سوالات نوشته شده پاسخ دهید. شما برای گرفتن نمره‌‌ی هر سوال، باید پاسخ را به درستی، کامل و به اندازه بنویسید. اگر جواب یک سوال را ناکامل بدهید -حتی اگر قسمتی از پاسخ شما صحیح باشد- شما هیچ نمره‌ای از آن سوال نخواهید گرفت. در ضمن، از اضافه‌گویی نیز بپرهیزید.


درک مطلب
 

نوشتاری (Writing)

برای بخش نوشتاری (رایتینگ) آزمون ECL، داوطلب باید دو متن را بر اساس موارد خواسته شده بنویسد (این متون باید شامل حداقل تعداد حروف شود). درواقع 5 معیار در عملکرد شما ارزیابی می‌شود که توسط دو ارزیاب سنجیده و ثبت می‌شوند. هر کدام از این معیارها، حداکثر 5 نمره دارند و از آنجایی که آزمون شامل 2 قسمت است، شما مجموعا می‌توانید تا 100 نمره از این بخش بگیرید. گرامر شما، علائم نگارشی، نحوه صحیح نوشتن واژگان و ... در این مهارت سنجیده می‌شوند.

معیارهای ارزیابی این بخش به شرح زیر است:

  • دقت صوری (مورفولوژی)
  • دیکته صحیح (ساخت واژگان و املا)
  • دایره واژگان (محدوده واژگان و کاربرد)
  • سبک (جنبه‌های کاربردی و اجتماعی-زبانی)
  • اثربخشی ارتباطی


نوشتاری
 

مکالمه شفاهی (Speaking)

بخش اول این بخش درواقع وارم-آپ است و تاثیری در نمره‌ی شما نخواهد داشت. وارم-آپ حدود 3 تا 5 دقیقه به طول می‌‌انجامد با این هدف که داوطلب را برای بخش‌های بعدی آماده کند. در این مهارت نیز 5 معیار ارزیابی می‌شوند و برای هر کدام 5 نمره در نظر گرفته می‌شود. بدین ترتیب برای این بخش می‌توانید حداکثر 25 نمره بگیرید.

نکته‌ی قابل توجهی که در بخش مکالمه آزمون ECL وجود دارد این است که شما در این بخش می‌توانید پارتنر مکالمه خود را انتخاب کنید. یعنی شما به انتخاب خود، قبل از آزمون پارتنر مکالمه خود را انتخاب کرده و با هم سر جلسه آزمون حاضر می‌شوید. همچنین، مدت زمان بخش مکالمه آزمون ECL نیز کوتاه‌تر از دیگر آزمون‌های زبان آلمانی است.

مکالمه شفاهی
 

شنیداری (Listening)

در مهارت شنیداری (لیسنینگ) 20 سوال برای پاسخ دادن وجود دارد که هر کدام از این سوال‌ها 1.25 نمره دارد. هر ففایل صوتی دوبار برای شما پخش می‌شود. دفعه اول، سعی کنید به دقت به سوالات پاسخ دهید و بعد از دفعه دوم، پاسخ‌های خود را تصحیح کنید. برای این مهارت نیز با توجه به سطحی که در آن آزمون می‌دهید بین 15 الی 35 دقیقه فرصت پاسخ دادن به سوالات را دارید. زمان بخش شنیداری آزمون ECL نیز از بقیه آزمون‌های زبان آلمانی کوتاه‌تر است.


شنیداری


در بخش کتبی آزمون، در نظر داشته باشید که در آزمون آلمانی ECL به نحوه استفاده شما از زبان و کاربرد روزمره دقت خواهد شد.  یعنی شما باید استفاده صحیح و کاربرد زبان را بلد باشید تا بتوانید با سربلندی از این آزمون گذر کنید.
شما میتوانید نمونه سوالات امتحان زبان آلمانی را برای آمادگی بیشتر خود مطالعه کنید.
 

تاریخ برگذاری ازمون ECL

برای اطلاع از تاریخ برگذاری ازمون ECL در سال 2023-2024 فایل زیر را دانلود کنید 

تاریخ برگذاری آزمون ECL

 

ثبت نام آزمون ECL

در صورتی که تمایل به شرکت در آزمون زبان آلمانی ecl دارید، می‌توانید با ورود به لینک ثبت نام آزمون ecl قدم اول را بردارید.
 

اعلام نتایج آزمون ECL

مرکز آزمون شما نهایتا تا 30 روز پس از تاریخ برگزاری آزمون، نتایج را به شما اعلام می‌کند. داوطلبان می‌توانند به صورت آنلاین و از طریق ایمیل از نتایج خود مطلع شوند. همچنین، می‌توانند بازه زمانی تعیین شده در آیین‌نامه را بخوانند و درخواست دریافت نتایج خود را به صورت کتبی ارسال کنند.

بنر ecl
ارسال فرم درخواست ارزیابی

سوالات متداول آزمون ECL

آیا ثبت درخواست مشاوره مهاجرتی بصورت تلفنی یا آنلاین امکان پذیر است؟

بله؛ کارشناسان و مشاوران ما پاسخگوی شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان با شما تماس حاصل نمایند.

چگونه مدارک را برای مهاجرت ارسال کنیم؟

مدارک شما باید ترجمه شده، در صورت نیاز لگال شده و تحویل سفارت داده شود. تمامی این خدمات در مجموعه ما -هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری- انجام خواهد شد.

برای دریافت اقامت چه مدت زمان نیاز داریم؟

به طور کلی می‌توان گفت برای گرفتن اقامت دائم آلمان باید حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید. اما اخذ اقامت موقت آلمان (قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائم) از طریق روش‌های تحصیلی، کاری، آوسبیلدونگ، سرمایه‌گذاری و پیوست صورت می‌گیرد که هر روش نیاز به زمان خاصی دارد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق فرم رزرو مشاوره سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

برای دریافت اقامت چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

برای گرفتن اقامت آلمان روش‌های متفاوتی وجود دارد: کاری، تحصیلی، آوسبیلدونگ، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد فرزند.

هزینه دریافت اقامت آلمان چقدر می باشد؟

هزینه اخذ اقامت آلمان بسته به شرایط شما متفاوت است؛ درواقع کاملا بستگی به این دارد که از چه طریقی مهاجرت کرده باشید. اما به طور کلی، صرفا هزینه صدور اقامت دائم 113 یورو می‌باشد. اما در صورتی که از طریق خود اشتغالی اقدام کرده باشید این هزینه 124 یورو و اگر از نیروهای متخصص باشید 147 یورو باید بپردازید.

آیا امکان مراجعه حضوری به مجموعه وجود دارد؟!

بله؛ متقاضیان عزیز با رزرو وقت مشاوره می‌توانند به صورت حضوری به مجموعه تشریف آورده، از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره‌مند شده و سوالات خود را بپرسند.

آوسبیلدونگ چیست؟

آوسبیلدونگ به دوره‌های کاراموزی در کشور آلمان گفته می‌شود که فرصت آموزش و کار همزمان به همراه دریافت حقوق ماهانه را برای کاراموزان میسر می‌سازد. برای اطلاعات بیشتر روی مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ کلیک کنید.

تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان چقدر است؟

شما برای مهاجرت به کشور آلمان، باید هزینه‌ زندگی خود به مدت یک سال را همراه خود ببرید که به این مبلغ «تمکن مالی» گفته می‌شود. شما با توجه به روش مهاجرت خود، نیاز به بودجه متفاوتی براای تاثبات تمکن مالی خود دارید. به لیست زیر توجه کنید.

  • تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی: 12324 یورو
  • تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ: معمولا بدون نیاز به تمکن مالی
  • تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری: 12324بدون نیاز به تمکن مالینظرات مهاجرینی که با ما اقامت کردند

ضمن قدردانی از انتخاب شما ، لطفا با ثبت نظر ما را در امر بهبود خدمات یاری فرمایید


فاطمه می گوید:

بسیار آموزنده بود. ممنون از شما

سامان جلالی می گوید:

یکی از بهترین ها هستن زمانی دهی و پیگیری های منظمی داشتند

رضا حسنی می گوید:

به جرات می توان گفت یکی از حرفه ای ترین مجموعه های مهاجرتی بود که من باهاشون کار کردم

محسن محمدی می گوید:

مجموعه فوق العاده عالی بود

© Copyright 2015-2023 zidex - All Rights Reserved - Develop by: zidex