تماس با لانر هلدینگ

آوسبیلدونگ فنی

مهاجرت به آلمان با آوسبیلدونگ فنی

صفحه اصلی > مهاجرت > آوسبیلدونگ فنی
فهرست عناوین
درخواست مشاوره رایگان

آوسبیلدونگ فنیآوسبیلدونگ فنی و مهندسی برای افرادی که عاشق ریاضی و اعداد و ارقام هستند بهترین گزینه برای مهاجرت به آلمان است. اگر شما نیز از این افراد هستید، دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ آلمان به کار شما می‌آیند! شما در این دوره‌ها هم درس می‌خوانید، هم کار می‌کنید و هم حقوق می‌گیرید.

 

بازار کار رشته‌های فنی مهندسی در آلمان

با توجه به نرخ پایین بیکاری در کشور آلمان، برای فارغ التحصیلان آوسبیلدونگ و تحصیلی این این رشته‌ها بازار کار خوبی وجود دارد. در آلمان کمپانی‌های کوچک و بزرگ بسیاری وجود دارند که به نیروهای فارغ التحصیل شده از این رشته‌ها احتیاج دارند.

 

درامد رشته‌های فنی مهندسی در آلمان

با توجه به تنوع رشته در این حوزه، اینکه شما حین تحصیل حقوق بگیرید یا نه، یا اینکه چقدر حقوق بگیرید بستگی به رشته‌ی شما دارد. شما هرچقدر در این دوره‌ها به سمت جلو پیش بروید، چیزهای بیشتری یاد گرفته حقوقتان نیز به تبع بیشتر می‌شود. اما به طور کلی کارآموزان آوسبیلدونگ فنی مهندسی معممولا از 1050 یورو تا 1200 یورو حقوق می‌گیرند.

 

آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر

این رشته به شکل آوسبیلدونگ دوگانه ارائه می‌شود و 3 تا 4 سال طول می‌کشد. شما در این دوره آموزشی همزمان در یک دانشگاه و یک شرکت کار خواهید کرد. پس از آن، شما نه تنها مدرک لیسانس علوم کامپیوتر، بلکه مدرک کارآموزی هم دریافت می‌کنید. شما حین تحصیل حقوق ههم میگیرید. درامد شما در سال اول تحصیل 505 تا 784 یورو، در سال دوم 566 تا 843 یورو و در سال سوم 625 تا 922 یورو خواهد بود.
 

آوسبیلدونگ مهندسی عمران

این دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه از 3 تا 5 سال طول می‌کشند. شما هم به صورت تئوری و هم عملی آموزش خواهید دید و حین تحصیل حقوق دریافت خواهید کرد. فعالیت در رشته مهندسی عمران پیچیدگی‌ای بسیار دارد؛ استاتیک و کارکرد، محاسبات آماری تا اجرای سازه های مهندسی، جنبه‌های زیستی مثل عوامل محیطی بر ساختمان و ... . حقوق شما حین تحصیل از 700 یورو شروع شده و تا سال چهارم به 1400 یورو نیز می‌رسد.

 

آوسبیلدونگ متخصص آی‌تی (فناوری اطلاعات)

این دوره‌ها به صورت آوسبیلدونگ دوگانه هستند و 3 سال طول می‌کشند. فناوری اطلاعات که معمولاً به اختصار IT نامیده می‌شود، علم کامپیوتر را با مهندسی برق ترکیب می‌کند. در این دوره‌ها تمرکز بر توسعه نرم افزارها و سیستم‌ها و همچنین یکپارچه سازی آنهاست. پس از اتمام دوره‌آموزشی، شما مدرک لیسانس مهندسی گرفته و حتی می‌توانید مدرک IHK هم بگیرید. به این ترتیب، از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای برنامه‌نویسی گرفته تا توسعه و نظارت بر سیستم‌ها و امکانات و پشتیبانی فناوری اطلاعات در شرکت‌های بزرگ، فرصت استخدام شدن دارید. حین تحصیل نیزاز 900 تا 1200 یورو حقوق می‌گیرید.
 

آوسبیلدونگ مهندسی برق

در این دوره‌های 2 ساله می‌توانید به صورت تئوری و عملی آموزش ببینید و به یک حرفه‌ای در حیطه تخصص خود تبدیل شوید. این رشته شامل تخصص‌ها و زیرشاخه‌های متعددی می‌شود که شما می‌توانید در هر کدام به تحصیل بپردازید. شما هنگام تحصیل در این رشته حقوقی دریافت نخواهید کرد اما پس از اتمام دوره‌های آموزشی می‌توانید از 220 تا 4000 یورو حقوق دریافت کنید.

 
ارسال فرم درخواست ارزیابی

سوالات متداول شما

آیا ثبت درخواست مشاوره مهاجرتی بصورت تلفنی یا آنلاین امکان پذیر است؟

بله؛ کارشناسان و مشاوران ما پاسخگوی شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان با شما تماس حاصل نمایند.

چگونه مدارک را برای مهاجرت ارسال کنیم؟

مدارک شما باید ترجمه شده، در صورت نیاز لگال شده و تحویل سفارت داده شود. تمامی این خدمات در مجموعه ما -هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری- انجام خواهد شد.

برای دریافت اقامت چه مدت زمان نیاز داریم؟

به طور کلی می‌توان گفت برای گرفتن اقامت دائم آلمان باید حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید. اما اخذ اقامت موقت آلمان (قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائم) از طریق روش‌های تحصیلی، کاری، آوسبیلدونگ، سرمایه‌گذاری و پیوست صورت می‌گیرد که هر روش نیاز به زمان خاصی دارد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق فرم رزرو مشاوره سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

برای دریافت اقامت چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

برای گرفتن اقامت آلمان روش‌های متفاوتی وجود دارد: کاری، تحصیلی، آوسبیلدونگ، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد فرزند.

هزینه دریافت اقامت آلمان چقدر می باشد؟

هزینه اخذ اقامت آلمان بسته به شرایط شما متفاوت است؛ درواقع کاملا بستگی به این دارد که از چه طریقی مهاجرت کرده باشید. اما به طور کلی، صرفا هزینه صدور اقامت دائم 113 یورو می‌باشد. اما در صورتی که از طریق خود اشتغالی اقدام کرده باشید این هزینه 124 یورو و اگر از نیروهای متخصص باشید 147 یورو باید بپردازید.

آیا امکان مراجعه حضوری به مجموعه وجود دارد؟!

بله؛ متقاضیان عزیز با رزرو وقت مشاوره می‌توانند به صورت حضوری به مجموعه تشریف آورده، از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره‌مند شده و سوالات خود را بپرسند.

آوسبیلدونگ چیست؟

آوسبیلدونگ به دوره‌های کاراموزی در کشور آلمان گفته می‌شود که فرصت آموزش و کار همزمان به همراه دریافت حقوق ماهانه را برای کاراموزان میسر می‌سازد. برای اطلاعات بیشتر روی مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ کلیک کنید.

تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان چقدر است؟

شما برای مهاجرت به کشور آلمان، باید هزینه‌ زندگی خود به مدت یک سال را همراه خود ببرید که به این مبلغ «تمکن مالی» گفته می‌شود. شما با توجه به روش مهاجرت خود، نیاز به بودجه متفاوتی براای تاثبات تمکن مالی خود دارید. به لیست زیر توجه کنید.

  • تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی: 12324 یورو
  • تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ: معمولا بدون نیاز به تمکن مالی
  • تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری: 12324بدون نیاز به تمکن مالینظرات مهاجرینی که با ما اقامت کردند

ضمن قدردانی از انتخاب شما ، لطفا با ثبت نظر ما را در امر بهبود خدمات یاری فرمایید


فاطمه می گوید:

بسیار آموزنده بود. ممنون از شما

سامان جلالی می گوید:

یکی از بهترین ها هستن زمانی دهی و پیگیری های منظمی داشتند

رضا حسنی می گوید:

به جرات می توان گفت یکی از حرفه ای ترین مجموعه های مهاجرتی بود که من باهاشون کار کردم

محسن محمدی می گوید:

مجموعه فوق العاده عالی بود

© Copyright 2015-2023 zidex - All Rights Reserved - Develop by: zidex