تماس با لانر هلدینگ

آوسبیلدونگ

مهاجرت به آلمان با آوسبیلدونگ

صفحه اصلی > مهاجرت > آوسبیلدونگ
فهرست عناوین
درخواست مشاوره رایگان

آوسبیلدونگآوسبیلدونگ یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به آلمان است که برای ورود به آن داشتن تحصیلات آکادمیک دانشگاهی الزامی نیست. کشور آلمان، سرزمینی در قلب اروپای غربی و سومین اقتصاد قدرتمند دنیاست که با ارائه بهترین امکانات و برنامه‌های تحصیلی و گستردن بازار کار وسیع برای متخصصان توجه افراد بسیاری را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است. مهاجرت از طریق تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه‌گذاری از روش‌های متداول مهاجرت به این کشور پرطرفدار هستند. اما روش دیگری نیز وجود دارد که آوسبیلدونگ نام داشته و مخصوص کشور آلمان است. برای اطلاع از شرایط، مدارک لازم، هزینه آوسبیلدونگ و ... در ادامه این مطلب از وبسایت لانرهلدینگ با ما همراه باشید.

 آوسبیلدونگ چیست؟

درواقع آوسبیلدونگ (ausbildung) یک واژه آلمانی به معنای کارآموزی است. در رابطه با اینکه آوسبیلدونگ در چه کشورهایی است، باید بگوییم دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ مخصوص کشور آلمان هستند و در کشور دیگری برگزار نمی‌شوند. همانطور که احتمالا می‌دانید، کشور آلمان با پیری جمعیت مواجه شده و برای حفظ نیروی کار خود به مهاجران نیاز دارد. از همین رو، دوره‌های کارآموزی ausbildung in germany را برنامه‌ریزی کرده تا بتواند کمبود نیروی خود در مشاغل مختلف، مخصوصا حوزه درمان و بهداشت را جبران کند. این دوره‌ها شامل آموزش تئوری و عملی هستند که در نهایت شما را به سمت شغلی در حیطه‌ی تخصص شما هدایت می‌کنند. شما در بخش عملی کار می‌کنید، تجربه و سابقه کار بدست می‌آورید. شما در این دورههای آموزشی تقریبا 30 الی 40 درصد از وقت خود را صرف آموزش تئوری میکنید که معمولا 1 الی 2 روز در هفته از ساعت 7:45 صبح تا 2:30 بعد از ظهر برگزار می‌شود. و  برخی اوقات نیز ممکن است برنامه‌ی شما دوره‌ای باشد؛ مثلا برنامه‌‌ی شما 6 هفته در مدرسه و سپس 6 هفته کار باشد. به هر صورت شما حدود 70 درصد از زمان خود را مشغول کار عملی هستید و به تبع، مهارت تجربی شما بسیار افزایش می‌یابد.
 
 

 انواع آوسبیلدونگ در آلمان

دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان و سراسر دنیا بسیار پرطرفدار هستند و به علت اینکه امکان تحصیل و کار همزمان را با راحت‌ترین شرایط ممکن به کارآموزان ارائه می‌دهند، توجه بسیاری را از سراسر دنیا به خود جلب کرده‌اند. به صورت کلی، در کشور آلمان سه نوع آوسبیلدونگ با شرایط متفاوت ارائه می‌شود که شما در ادامه می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید.
 

آوسبیلدونگ دوگانه آلمان  (duale Ausbildung)

آوسبیلدونگ دوگانه همان آوسبیلدونگ رایج و معمول است که طی آن نیمی از آموزش در حین کار و نیمی دیگر در آموزشگاه انجام می‌شود. به همین دلیل به این شکل از آموزش، آموزش درون شرکتی نیز گفته می‌شود. این نوع آموزش بیش از 50 سال است که در کشور آلمان وجود دارد. در این برنامه‌ی آموزشی 2 الی 3.5 ساله، کارآموزان حقوق هم دریافت می‌کنند. شما در نیمه‌‌ دوره آموزشی خود یک امتحان میانی دارید و در پایان دوره هم یک امتحان پایانی که معمولا از یک بخش نظری و یک بخش عملی تشکیل می‌شود. در انتهای دوره کارآموزان یک مدرک معتبر دریافت می‌کنند.
در مجموع، بیش از 320 شغل آموزشی شناخته شده در آلمان وجود دارد که در آن‌‌ها کارآموزان به صورت دوگانه آموزش می‌بینند. نمونه‌هایی از آموزش دوگانه، صنایع دستی، IT، تکنسین مکاترونیک خودرو و غیره هستند. از مزایای آوسبیلدونگ دوگانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. کسب درآمد
2. ارتباط عملی با رشته خود
3. به رسمیت شناخت مدرکتان در سطح آلمان
4. شانس پذیرش بعد از اتمام دوره (بسیاری از شرکت‌­ها کارآموزان خود را پس از اتمام دوره آموزشی می‌­پذیرند.)
5. رایگان بودن آموزش دوگانه
 
در آوسبیلدونگ دوگانه ابتدا باید با شرکت کارآموزی خود قرارداد ببندید. این مرحله ممکن است کمی پیچیده باشد. اما نگران نباشید. ما در مجموعه لانر هلدینگ می‌توانیم در پیدا کردن موقعیت شغلی و بستن قرارداد با کارفرما به شما کمک کنیم. فرم مشاوره‌ی ما را پر کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند و در این راه به شما کمک کنیم.
همانطور که گفتیم، شما طی این دوره‌ها حقوق دریافت می‌کنید. پردرآمدترین دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه که گاهی به درآمد 1000 یورو ماهانه ناخالص در سال اول کارآموزی هم می‌رسند شامل مکانیک کشتی، کارمند تامین اجتماعی، کارمند بانک، پرستاری، نماینده املاک، تاجر بیمه و سرمایه‌گذاری مالی می‌شوند. بعد از اتمام این دوره شما گزینه‌های متفاوتی پیش رو دارید؛ می‌توانید وارد بازار کار شوید (حتی در همان شرکتی که کارآموزیتان را گذراندید) یا می‌توانید در دوره‌های آموزشی کلاسیک، دوره‌های آموزشی تکنسین یا دوره‌های آموزشی استادکار ادامه تحصیل دهید
.

آموزش مدرسه محور  (schulische) آلمان

در این نوع آموزش شما بیشتر وقت خود را در مدرسه می‌گذرانید. برخلاف آوسبیلدونگ دوگانه، شما در شرکت، مهارت تجربی کسب نمی‌کنید؛ بلکه در طول دوره آموزشتان و یا در انتها تجربه کسب می‌کنید. برای گذراندن این دوره شما با یک شرکت آموزشی قرارداد نمی‌بندید؛ بلکه یک مدرسه حرفه‌ای دولتی یا خصوصی، یک کالج حرفه‌ای و یا یک آکادمی فنی ارائه دهنده‌ی آموزش شما است. نکته‌ای که باید به آن‌ها توجه داشته باشید این است که در همه‌ی رشته‌ها حقوق پرداخت نمی‌شود.
برخی دوره‌های مدرسه محور:
مربی: بسته به ایالت فدرال و نوع آموزش، ابتدا یک دوره آموزشی تئوری دو ساله و سپس یک دوره کارآموزی یک ساله دارید. آموزش مربی نیز به عنوان آموزش ادغام شده با مهارت در دسترس است که مانند یک آوسبیلدونگ دوگانه اجرا می‌شود.
متخصص پرستاری: در این نمونه نیز آموزش به طور رسمی مبتنی بر مدرسه است؛ اما ساختار آن مانند آوسبیلدونگ دوگانه است. شما یک قرارداد آموزشی با یک مرکز مراقبت­‌های بهداشتی یا با یک دانشکده‌ی پرستاری می‌بندید و بخش‌های تئوری و عملی را تکمیل می‌کنید. بیشترین تعداد کارآموزان در زمینه آموزش مدارس در رشته‌ی پرستاری هستند. در سال 2021، بیش از 55 هزار جوان در آلمان به عنوان متخصص پرستاری شروع به آموزش کردند.
 
طراح گرافیک: این آموزش را می‌توان به عنوان یک آموزش کلاسیک مدرسه توصیف کرد. شما عمدتاً در مدرسه درس‌های تمام وقت دارید، جایی که دانش نظری و عملی لازم را می‌آموزید. این دوره دو الی سه سال طول می‌کشد.
 
مزایای این روش:
 • تئوری بیشتر
 • امکان دریافت گواهی پایان تحصیلات عالی در کنار دوره کارآموزی
 • به یک متخصص در رشته خود تبدیل می‌شوید
 • بخش عملی کمتر
 •  درآمد و هزینه نامشخص مقررات بر اساس قانون ایالتی
 
اگر وضعیت حقوق در این دوره‌ها برایتان سوال شده ‌است، باید بگوییم در برخی مشاغل آموزشی مبتنی بر مدرسه، شما حقوق آموزشی ماهانه دریافت می‌کنید. اما برای برخی دیگر هیچ حقوقی وجود ندارد و حتی در برخی مدارس، به‌خصوص آکادمی‌های خصوصی، حتی شهریه هم دریافت می‌شود. اما به عنوان مثال کارآموزان در حرفه‌های درمانی و بهداشتی که آموزش خود را در یک موسسه دولتی مانند بیمارستان یا کلینیک دانشگاه می‌گذرانند، حقوق دریافت می‌کنند. از دیگر مشاغلی که حقوق دریافت می‌کنند می‌توان به فیزیوتراپیست، متخصص گفتار درمانی، MTLA  (آنالیزور آزمایشگاه) و دستیار تکنسین داروخانه اشاره کرد.
 

تحصیل دوگانه در آلمان  (Duale Studium)

دوره‌های تحصیل دوگانه یا دوال اشتودیوم از محبوب‌ترین دوره‌ها به شمار می‌روند و بین 3 الی 5 سال طول می‌کشند. شما در این دوره‌ها بهترین کیفیت آموزشی را در کنار سطح بالایی از کار عملی تجربه خواهید کرد. درواقع، آموزش‌های تئوریتان را در دانشگاه می‌گذرانید و در کنار دانشگاه به تجربه عملی حرفه‌ی خود نیز می‌پردازید. شما در این دوره‌ها نیاز به مدرک زبان آلمانی در حد C1 دارید و به تبع حقوق بالاتری هم به شما تعلق می‌گیرد. در پایان این آموزش هم مدرک آموزش فنی و هم مدرک لیسانس معتبر دریافت می‌کنید.
 

 آوسبیلدونگ مناسب چه کسانی است؟

دوره‌های آموزشی آسبیلدونگ المان مناسب شماست اگر:
 • توانایی تامین تمکن مالی ندارید.
 • تحصیلات شما تا مقطع دیپلم بوده است.
 • مدرک دانشگاهی نگرفته اما مدرک فنی حرفه‌ای دارید.
 •  تمایل داری سریعا وارد بازار کار شوید و به صورت حرفه‌ای مهارت‌های خود را بیشتر کنید.
 

 شرایط پذیرش آوسبیلدونگ آلمان

اگر مایل به مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ هستید، باید به موارد زیر توجه داشته باشید. هرچه شرایط شما به این معیارها نزدیک‌تر باشد، شانس پذیرش شما بالاتر خواهد بود. اما در برخی موارد استثناهایی نیز وجود دارد که برای اطمینان بیشتر می‌توانید از طرح مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا مشاورین ما به طور تخصصی شرایط شما را برای آوسبیلدونگ آلمان بررسی کنند.
 
شرایط سنی آوسبیلدونگ در آلمان: به طور کلی شرایطی سنی متقاضیان برای اخذ پذیرش آوسبیلدونگ تعریف نشده است. اما عمده‌ی کارآموزان آوسبیلدونگ 18 تا 30 سال سن دارند. با این وجود، معمولا افراد با سنین بالاتر هم می‌توانند پذیرش بگیرند. درواقع همه چیز به رزومه‌ی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، در رشته‌ی پرستاری متقاضیان با سنین بالاتری (حتی تا 40 سال) هم پذیرش شده‌اند.
 
مدرک تحصیلی: شما برای اخذ پذیرش آوسبیلدونگ الزاما نیاز به تحصیلات آکادمیک دانشگاهی ندارند. اما حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای آوسبیلدونگ مدرک دیپلم است.
گواهی معتبر دوره‌های طی شده و سابقه کار: یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش شانس اخذ ویزای آوسبیلدونگ گذراندن دوره‌های مرتبط با رشته انتخابی شماست. همچنین، اگر سن شما بالا باشد می‌توانید با گواهی معتبر دوره‌های کارآموزی، فنی‌حرفه‌ا‌‌ی و یا با سابقه کاری خودتان ریسک ریجکتی را کمتر کنید.
 
مدرک لیسانس: داشتن مدرک لیسانس برای اخذ پذیرش آوسبیلدونگ آلمان اجباری نیست. اما اگر قصد دارید با مدرک لیسانس خود برای آوسبیلدونگ اقدام کنید، بهتر است مدرکتان مرتبط به حیطه آسبیلدونگتان در آلمان باشد.
 
مدرک زبان: برخی گمان می‌کنند دوره‌های آوسبیلدونگ به انگلیسی نیز برگزار می‌شوند؛ اما این باور بسیار غلط است. برای اخذ پذیرش این دوره شما حتما به مدرک زبان آلمانی حداقل B2 احتیاج دارید. در نظر بگیرید که امکان تحصیل آوسبیلدونگ به انگلیسی وجود ندارد.
 
بیمه درمانی: داشتن بیمه درمانی بسیار حائز اهمیت است. درواقع با مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ، مجبور نیستید خود را بیمه درمانی کنید. چون هنگامی که دوره‌ی کارآموزی شما شروع می‌شود، به طور خودکار بیمه‌ی سلامت خواهید داشت.

 زمان ثبت نام آوسبیلدونگ

برای مهاجرت تحصیلی معمولا دانشگاه‌‌ها ددلاین مشخصی برای اپلای دارند و شما باید در بازه مقرر مدارک و درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنید، برای ثبت‌نام در آوسبیلدونگ نیز بازه‌های معینی وجود دارد. شروع دوره‌ه آموزشی آوسبیلدونگ معمولا در ماه‌های آپریل و آگوست است و در صورتی که تصمیم خود را برای مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ گرفته‌اید باید برای هر ورودی به ترتیب باید در ماه‌های اکتبر و ژانویه اقدام کنید.در مرحله درخواست معمولا تا پایان سال ادامه دارد و این موضوع کاملا به شرکت مدنظرتان بستگی دارد و برخی از شرکت‌ها دوره درخواست کوتاه‌تر یا طولانی‌تری را تعیین می‌کند.

 پردرامدترین رشته های اوسبیلدونگ

لیست رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان بیشتر از 700 رشته را پوشش می‌دهد. در لیست زیر می‌توانید بهترین رشته‌های آوسبیلدونگ را مشاهده کنید. در صورت تمایل با مشاوران ما همراه باشید تا شرایطتان برای ورود به رشته‌های زیر توسط مجرب‌ترین کارشناسان بررسی شود.
 • آوسبیلدونگ پرستاری
 • آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشک
 • آوسبیلدونگ برقکاری
 • آوسبیلدونگ نقشه کشی
 • آوسبیلدونگ IT
 • آوسبیلدونگ انبارداری
 • آوسبیلدونگ هتلداری
 • آوسبیلدونگ رستورانداری (گارسونی)
 • آوسبیلدونگ آشپزی
نکته: برخی تصور می‌کنند رشته آوسبیلدونگ پزشکی نیز در آلمان ارائه می‌شود. باید بگوییم این رشته توسط آوسبیلدونگ آلمان برگزار نمی‌شود اما می‌توانید در رشته‌های دستیار پزشک و دستیار دندانپزشک شرکت کنید.

 هزینه‌ آوسبیلدونگ

هزینه آوسبیلدونگ در آلمان کاملا رایگان است و شما مجبور نیستید برای آن هزینه‌ای بپردازید. نه تنها نیاز به پرداخت هزینه نیست، بلکه کارفرما به شما حقوق ماهیانه هم می‌دهد. علاوه بر این، مزایایی چون بلیط سفر، غذا در دفتر، اقامت و غیره هم ممکن است به شما تعلق بگیرد. البته برخی رشته‌های آوسبیلدونگ نیز وجود دارند که از کارآموزان شهریه دریافت می‌کنند؛ مثل برخی آوسبیلدونگ‌های هنری. در نظر داشته باشید که این تسهیلات به قوانین و مقررات شرکت شما بستگی دارد. معمولا اگر کارآموزان ارتقاء بگیرند، می‌توانند هزینه بلیط سفرهای ماهیانه‌ی خود را در منطقه و حتی گاهی اوقات در کل ایالت کاهش دهند. اگر مایل به شرکت در آوسبیلدونگ هستید باید هزینه‌های زیر را هم در نظر بگیرید:
 •  هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه لگال مدارک
 • هزینه کلاس زبان آلمانی و اخذ مدرک
 • هزینه سفارت و صدور ویزا
 •  هزینه بلیط هواپیما
 

تمکن مالی آوسبیلدونگ

همانطور که می‌دانید یکی از هزینه‌های مهم برای مهاجرت تمکن مالی است. از نظر داوطلبان بهترین نکته‌ی مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ این است که آوسبیلدونگ بدون تمکن مالی است و شما برای شرکت در آن معمولا نیاز به تمکن مالی ندارید. درواقع، اگر حقوق مشخص شده در قرارداد آوسبیلدونگ شما از 927 یورو بیشتر باشد، شما نیاز به ارائه تمکن مالی ندارید. در غیر این صورت باید مابه‌تفاوت مبلغ تمکن مالی (12324 یورو) با حقوق سالانه خود را به عنوان تمکن مالی ارائه دهید.
 

 اعتبار آوسبیلدونگ در آلمان

دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ در سال‌های اخیر بهتر میان مردم جا افتاده و اعتبار و محبوبیت بیشتری کسب کرده‌ است. آوسبیلدونگ راه را برای آموزش بیشتر و تحصیلات پس از آموزش حرفه‌ای باز کرده‌‌ است؛ در نتیجه کارآموزان فرصت شروع تحصیل در دانشگاه و یا تحصیلات تکمیلی را خواهند داشت.
 

 مدارک مورد نیاز برای آوسبیلدونگ

 • عکس پاسپورت بیومتری
 • رزومه
 • مدرک زبان
 • درخواست ویزا
 • گذرنامه
 • هزینه ویزا
 • قرارداد آوسبیلدونگ با کارفرما
 • درصورت وجود، گواهی بیمه درمانی معتبر برای آلمان
 • درصورت نیاز، تمکن مالی
 

 بعد از ورود به آلمان

بعد از اینکه وارد خاک آلمان شدید باید موارد مهمی را در نظر بگیرید. یکی از این موارد مهم پیدا کردن مسکن در آلمان است. بسته به شهری که در آن آموزش می‌بینید، پیدا کردن یک آپارتمان می‌تواند دشوار باشد. اما برخی از کارفرمایان به کارآموزان خود در پیدا کردن مسکن کمک می‌کنند. حواستان به مدت اعتبار ویزای خود نیز باشد. پس از ورود به آلمان، ویزای شما معمولا تا شش ماه یا یک سال اعتبار دارد؛ اما شما باید سریعاً برای تهیه‌ی مجوز اقامت دست به کار شوید. از آنجایی که کارآموز هستید، تهیه‌ی این مجوز چندان سخت نیست. طبق بخش 16a قانون اقامت، شما به منظور آموزش حرفه‌ای باید از اداره مهاجرت محلی درخواست مجوز اقامت بدهید. درخواست برای اجازه اقامت می‌تواند تا 100 یورو هزینه داشته باشد.
 

لب کلام!

دوره‌های آوسبیلدونگ، فرصت بسیار مناسبی برای ساختن یک آینده‌ی بهتر به شمار می‌آیند. این دوره‌ها باکیفیت، مفید و مقرون به صرفه‌ هستند. دریافت حقوق در این دوره‌ها و رایگان بودن تحصیل از مهم‌ترین دلایل محبوبیت و امنیت این دوره‌ها محسوب می‌شوند.
اگر تمایل دارید در این مسیر قدم بگذارید، حتما به سایت دیگر ما لانر آوسبیلدونگ سر بزنید. فرم مشاوره‌ را پر کرده و با کارشناسان ما گپی بزنید. ما در مسیر موفقیت شما از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.
ارسال فرم درخواست ارزیابی

سوالات متداول شما

آیا ثبت درخواست مشاوره مهاجرتی بصورت تلفنی یا آنلاین امکان پذیر است؟

بله؛ کارشناسان و مشاوران ما پاسخگوی شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان با شما تماس حاصل نمایند.

چگونه مدارک را برای مهاجرت ارسال کنیم؟

مدارک شما باید ترجمه شده، در صورت نیاز لگال شده و تحویل سفارت داده شود. تمامی این خدمات در مجموعه ما -هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری- انجام خواهد شد.

برای دریافت اقامت چه مدت زمان نیاز داریم؟

به طور کلی می‌توان گفت برای گرفتن اقامت دائم آلمان باید حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید. اما اخذ اقامت موقت آلمان (قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائم) از طریق روش‌های تحصیلی، کاری، آوسبیلدونگ، سرمایه‌گذاری و پیوست صورت می‌گیرد که هر روش نیاز به زمان خاصی دارد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق فرم رزرو مشاوره سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

برای دریافت اقامت چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

برای گرفتن اقامت آلمان روش‌های متفاوتی وجود دارد: کاری، تحصیلی، آوسبیلدونگ، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد فرزند.

هزینه دریافت اقامت آلمان چقدر می باشد؟

هزینه اخذ اقامت آلمان بسته به شرایط شما متفاوت است؛ درواقع کاملا بستگی به این دارد که از چه طریقی مهاجرت کرده باشید. اما به طور کلی، صرفا هزینه صدور اقامت دائم 113 یورو می‌باشد. اما در صورتی که از طریق خود اشتغالی اقدام کرده باشید این هزینه 124 یورو و اگر از نیروهای متخصص باشید 147 یورو باید بپردازید.

آیا امکان مراجعه حضوری به مجموعه وجود دارد؟!

بله؛ متقاضیان عزیز با رزرو وقت مشاوره می‌توانند به صورت حضوری به مجموعه تشریف آورده، از خدمات مشاوره تخصصی رایگان ما بهره‌مند شده و سوالات خود را بپرسند.

آوسبیلدونگ چیست؟

آوسبیلدونگ به دوره‌های کاراموزی در کشور آلمان گفته می‌شود که فرصت آموزش و کار همزمان به همراه دریافت حقوق ماهانه را برای کاراموزان میسر می‌سازد. برای اطلاعات بیشتر روی مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ کلیک کنید.

تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان چقدر است؟

شما برای مهاجرت به کشور آلمان، باید هزینه‌ زندگی خود به مدت یک سال را همراه خود ببرید که به این مبلغ «تمکن مالی» گفته می‌شود. شما با توجه به روش مهاجرت خود، نیاز به بودجه متفاوتی براای تاثبات تمکن مالی خود دارید. به لیست زیر توجه کنید.

 • تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی: 12324 یورو
 • تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ: معمولا بدون نیاز به تمکن مالی
 • تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری: 12324بدون نیاز به تمکن مالینظرات مهاجرینی که با ما اقامت کردند

ضمن قدردانی از انتخاب شما ، لطفا با ثبت نظر ما را در امر بهبود خدمات یاری فرمایید


ایمان مرادی می گوید:

برای مهاجرت کاری به آلمان چه کاری میشه کرد

ایمان مرادی می گوید:

برای مهاجرت کاری به آلمان چه کاری میشه کرد

داریوش سلمانی می گوید:

سلام من میخوام به آلمان برم چیکار باید انجام بدم

یزدانم می گوید:

سلام یزدان برای کارورزی فنی اوسبیلدونگ شرایط سن دارممنون من۴۲

زهرا واحدی می گوید:

سلام من میخواهم به المان سفر کنم باید چی کاری انجام بدم

Nawid می گوید:

برای تحصیل و کار است آلمان

عبدالظاهر ملک می گوید:

مهاجرت به آلمان برای افغانی‌ها هست؟

آتنا بیگی می گوید:

مهاجرت تحصیلی به آلمان واقعاً برای آینده تحصیلی هرکسی میتونه یک ضمانت واقعی باشه و حداقلش میدونی بعد تحصیل بیکار نمیمونی!

سمانه می گوید:

مهاجرت تحصیلی به آلمان واقعاً آینده علمی آدم رو هموارتر میکنه. تصور کنید بعد تحصیل، بتونید خیلی راحت اونجا کار پیدا کنید و زندگی کنید.

فریبا نظری می گوید:

من از افغانستان هستم. می خواهم به آلمان سفر کنم حتی شده باشه از طریق مهاجرت تحصیلی

فاطمه می گوید:

بسیار آموزنده بود. ممنون از شما

رضا حسنی می گوید:

به جرات می توان گفت یکی از حرفه ای ترین مجموعه های مهاجرتی بود که من باهاشون کار کردم و خیلی راحت تونستم مهاجرت تحصیلی به آلمان داشته باشم.

محسن محمدی می گوید:

مجموعه فوق العاده عالی بود

© Copyright 2015-2023 zidex - All Rights Reserved - Develop by: zidex