تماس با لانر هلدینگ
فهرست عناوین

دانشگاه اشتوتگارت

228
دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت یکی از دانشگاه‌های مطرح آلمان است که در اشتوتگارت قرار گرفته است. در دنیای امروز، دانشگاه‌ها به عنوان مراکزی برای انتقال دانش، تحقیقات پیشرفته و توسعه فرهنگ علمی و اجتماعی، نقش مهمی را ایفا می‌کنند. یکی از این دانشگاه‌های برجسته و معروف، دانشگاه اشتوتگارت (University of Stuttgart) آلمان است
دانشگاه اشتوتگارت، در شهر اشتوتگارت آلمان واقع شده است. این دانشگاه در سال 1829 تأسیس شده و از آن زمان تاکنون رشد و توسعه چشمگیری را تجربه کرده است. اشتوتگارت به عنوان یکی از دانشگاه‌های برجسته آلمان و جهان شناخته می‌شود و با رتبه‌ QS بین‌المللی 312 جایگاه ویژه ای در دنیا دارد.
دانشگاه اشتوتگارت بر اصول و ارزش‌هایی مبتنی بر کیفیت بالای آموزش، تحقیق و انتقال فناوری تمرکز دارد. این دانشگاه بر آن است تا با ایجاد بستر مناسب برای رشد و توسعه دانشجویان و اعضای هیئت علمی، به ارتقای سطح علمی و صنعتی جامعه کمک کند.

 

دانشکده‌ها و رشته‌های دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت برنامه‌های تحصیلی گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف علوم انسانی، علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، معماری و طراحی، کسب و کار و غیره ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها به صورت کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرند.

 

تحقیقات و فناوری:

دانشگاه اشتوتگارت به عنوان یک مرکز تحقیقاتی برجسته در زمینه‌های مختلف شناخته می‌شود. تیم‌های تحقیقاتی این دانشگاه در زمینه‌های مهندسی، علوم رایانه، علوم زیستشناسایی، مواد و محیط، فیزیک، معماری و طراحی و ... فعالیت می‌کنند. دانشگاه اشتوتگارت همچنین با صنعت و سازمان‌های مختلف همکاری‌های فناورانه انجام می‌دهد و تلاش می‌کند تا نتایج تحقیقات را به صورت عملی و کاربردی در جامعه به کار گیرد.
 

امکانات دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت امکانات و تجهیزات مدرنی را برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی خود فراهم می‌کند. کتابخانه‌ها آزمایشگاه‌های مجهز، مراکز ورزشی، فضاهای درسی پیشرفته و ... از جمله امکاناتی هستند که دانشجویان می‌توانند از آنها بهره‌برداری کنند.

 

اتحادیه دانشجویی:

اتحادیه دانشجویی دانشگاه اشتوتگارت فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را برای دانشجویان فراهم کرده است. این اتحادیه فرصت‌هایی را برای شرکت در انجمن‌ها، گروه‌های مطالعاتی و رویدادهای متنوع فراهم می‌کند و به دانشجویان امکان می‌دهد تا به عنوان یک جامعه فعال در دانشگاه شرکت کنند.

 

شرایط پذیرش دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت شرایط پذیرشی متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی دارد. در ادامه به برخی از این شرایط اشاره خواهم کرد:
برای اخذ پذیرش از دانشگاه بن آلمان ابتدا باید مدارک تحصیلی مورد تایید کشور آلمان را ارائه نمایید. این مدارک شامل دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس با ریز نمرات (بسته به دوره ای که برای آن اقدام میکنید) باید ارائه شود. همچنین اثبات مهارت زبان انگلیسی یا آلمانی (بسته به زبان تدریس دوره مورد نظر) الزامی است. همچنین در برخی رشته های خاص ممکن است لازم باشد تا در امتحان ورودی شرکت کنید. پرداخت شهریه دوره و همینطور شرکت در آزمون های تعیین شده برای رشته های خاص نظیر گروه پزشکی را نیز باید مد نظر شما قرار گیرد.

شرایط لازم برای اپلای دانشگاه اشتوتگارت آلمان

مدرک قبولی دانشگاه (برای مقطع لیسانس)
مدرک لیسانس (برای مقطع ارشد)
حداقل آیلتس 6 (برای مقطع کارشناسی ارشد)
رزومه
انگیزه نامه
مدرک زبان انگلیسی/ آلمانی (بسته به مقطع تحصیلی و زبان تدریسی برنامه درسی)
توصیه نامه
دانشگاه‌های برتر آلمان

شهریه دانشگاه اشتوتگارت:

شهریه در دانشگاه اشتوتگارت براساس وضعیت تحصیلی، نوع برنامه تحصیلی و وضعیت مهاجرتی دانشجو تعیین می‌شود. هزینه تحصیل در آلمان معمولاً رایگان و یا بسیار مناسب است. همچنین، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از برخی از بورس‌ها و تسهیلات مالی دانشگاه برای کاهش هزینه‌ها بهره‌برداری کنند.
شهریه دانشگاه اشتوتگارت برای دانشجویان بین‌المللی 1500 در هر ترم است.
دانشگاه اشتوتگارت

بورسیه‌های دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت در آلمان انواع بورسیه‌ و تسهیلات مالی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. در ادامه، به برخی از انواع بورسیه‌های دانشگاه اشتوتگارت اشاره خواهم کرد:
 
  1. بورسیه‌های دانشگاه:

این بورسیه‌ها ممکن است شامل تخفیف در شهریه، کاهش هزینه زندگی، یا حتی پوشش کامل شهریه باشد. بورسیه‌های دانشگاه معمولاً بر اساس رزومه تحصیلی، مقطع و رشته تحصیلی و نیاز مالی دانشجو تعیین می‌شود.
 
  1. بورسیه‌های دولتی:

 دانشجویان بین‌المللی ممکن است برای دریافت بورسیه‌های دولتی آلمان مانندDAAD  (سازمان آلمان برای تبادل تحصیلی) که با دانشگاه اشتوتگارت همکاری دارد، آنلاین یا به صورت حضوری درخواست دهند. این بورسیه‌ها معمولاً براساس براساس رزومه تحصیلی، مقطع و رشته تحصیلی و نیاز مالی دانشجو تعیین می‌شود.
 
  1. بورسیه‌های خارجی:

دانشگاه اشتوتگارت همچنین با برخی از سازمان‌ها مالی خارجی همکاری می‌کند تا بورسیه‌هایی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کند. برخی از مثال‌های معروف از این نوع بورسیه‌ها شامل بورسیه‌های Fulbright، Erasmus Mundus و Marie Skłodowska-Curie می‌شوند.
 
  1. کار و تحقیق:

دانشجویان ممکن است بتوانند با انجام کار پژوهشی در دانشگاه یا مشارکت در پروژه‌های تحقیقاتی، بورسیه‌ کسب کنند. این بورسیه‌ها معمولاً بر اساس تخصص و عملکرد دانشجو در پروژه تعیین می‌شوند.
 
در هر صورت، بورسیه‌ها و تسهیلات مالی ممکن است بر اساس شرایط و معیارهای مختلفی تعیین شوند. شما میتوانید برای اطلاعات دقیق‌تر درباره بورسیه‌ها و تسهیلات مالی دانشگاه اشتوتگارت، به وبسایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.


© Copyright 2015-2023 zidex - All Rights Reserved - Develop by: zidex